Śpij dobrze.

Gdyby tworzono ranking najbardziej lubianych mebli, łóżko z pewnością znajdowałoby się na jego czele. Nad jego wyborem warto się jednak zastanowić, bo tylko idealnie dobrane do naszych potrzeb i oczekiwań zagwarantuje nam dobry sen. Nawet tanie łóżka, ale solidnie wykonane pozwolą nam dobrze wypocząć i obudzić się pełnymi energii. Sen jest bardzo ważny nie tylko dla naszego samopoczucia, ale również dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

 Decydując się na zakup łóżka, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Przede wszystkim łóżko, które przez długie lata ma nam służyć do odpoczynku musi mieć odpowiednią długość. Nie może być za krótkie, bo wówczas na pewno na nim nie odpoczniemy. Powinno być co najmniej 25 centymetrów dłuższe niż nasz wzrost. Nie musimy wydawać majątku, żeby zapewnić sobie zdrowy sen. Tanie łóżka, ale wykonane zgodnie ze sztuką też będą gwarancją dobrego wypoczynku. Kupując łóżko dla siebie zwróćmy jednak uwagę nie tylko na jego długość, ale też na wysokość. Spanie tuż nad podłogą jest po prostu niehigieniczne. Materac od paneli czy dywanu powinno dzielić co najmniej 30 centymetrów. Większa przestrzeń pod łóżkiem pozwala też na łatwiejsze wymiecenie spod niego kurzu i nagromadzonych śmieci. Ważnym elementem łóżka jest również rama, która może być największą dekoracją sypialni. Tanie łóżka też mogą być piękne. Miękki pikowany zagłówek to dobry pomysł, gdy lubimy w łóżku przebywać też w pozycji siedzącej – na przykład podczas czytania książki. Możemy wówczas wygodnie oprzeć o niego głowę i nie potrzebujemy dodatkowej poduszki. Pikowany zagłówek wygląda bardzo elegancko i dodaje urody każdej sypialni, niezależnie od jej wielkości.

Bardziej praktyczne są zagłówki wysokie, zbyt niski może nas uwierać w plecy, jeżeli będziemy zbyt długo przebywać w łóżku na siedząco. Łóżko, w którym chcemy się dobrze wyspać powinno więc mieć odpowiedni rozmiar, wysokość, ale przede wszystkim wygodny materac. Nie powinien być ani za twardy, ani zbyt miękki. Należy też pamiętać, by co jakiś czas wymieniać go na nowy. Tanie łóżka mogą nam służyć przez wiele lat, ale materace po pewnym czasie się deformują i nie spełniają swojej funkcji należycie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *