Salonowe rewolucje

Mebli już od dawna nie kupujemy raz na zawsze. Gdy tylko nam się znudzi dotychczasowa aranżacja, to zmieniamy ją na nową. A nasze mieszkania też już nie wyglądają, jakbyśmy wszyscy robili zakupy w tym samym sklepie. Teraz do wyboru mamy bardzo różnorodne stylistycznie, a jednocześnie tanie meble, które pozwalają nam urządzić mieszkanie w ulubionym przez nas stylu. Największym wyzwaniem podczas urządzania mieszkania jest zazwyczaj salon. To miejsce, w którym przyjmujemy gości i dlatego powinno być najbardziej reprezentacyjne. Zanim zdecydujemy się kupić tanie meble, zastanówmy się, w jakim stylu chcemy urządzić nasze mieszkanie.

Polacy pokochali zwłaszcza styl skandynawski, który charakteryzuje się jasnymi barwami, prostotą i dodatkami z naturalnych materiałów. W takim wnętrzu doskonale sprawdzą się zestawy mebli w takich kolorach, jak biel, écru czy jasne odcienie zieleni i błękitu. Bardzo kobiecy i pozwalający wyczarować klimatyczne wnętrze jest styl prowansalski, z którym kojarzą się kwiaty lawendy i również jasne barwy, a zwłaszcza pastele. W takich wnętrzach idealnie odnajdą się tanie meble wykonane z jasnego drewna, stylizowane na sprzęty z wiejskich domów. Surowa prostota raczej nie współgra z tym pełnym uroku stylem, który kocha takie barwy jak intensywna zieleń i fiolet.

Aranżacji dopełnią też meble z naturalnego drewna lub takie, które je imitują.

Zupełnie innymi zasadami rządzi się surowy styl industrialny, który najlepiej sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach. Charakteryzuje się mocnymi, często kontrastującymi barwami. W takich wnętrzach spotkamy cegłę, beton i metal. Najbardziej do wnętrz industrialnych będą pasować tanie meble proste w formie – białe, szare, a nawet czarne, czy w intensywnym kolorze, na przykład żółtym lub fioletowym. Niesłabnącą popularnością cieszy się też styl retro, ale w uwspółcześnionym wydaniu. Stylizowane meble spotykają się z dodatkami w intensywnych barwach, jak czerwień czy żółty. Sentymentalne dekoracje, nawiązujące do dawnych lat powinny być nieodłącznym elementem wnętrz urządzonych w tym stylu. Zasłony i koronkowe obrusy również odnajdą się w mieszkaniu retro. Tanie meble mają być tutaj tylko tłem dla tworzących klimat bibelotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *