Nie popełniaj błędów

Wybieranie i kompletowanie mebli może być zajęciem, które sprawi nam dużo przyjemności i frajdy. Jeżeli do urządzenia naszego mieszkania podejdziemy strategicznie i z głową, to nawet tanie meble mogą dać spektakularny efekt. Często nasze wnętrza nie zachwycają, nie dlatego, że na ich umeblowanie wydaliśmy za mało pieniędzy, tylko z powodu popełnionych przez nas błędów.

Do najczęstszych należy brak stylu.

Kupujemy piękny fotel i jeszcze piękniejszą komodę, ale nie zwracamy uwagi na to, że są one w zupełnie innych stylistykach i zestawione ze sobą nie będą wyglądały dobrze. Mieszanie stylów jest bardzo modne, ale trzeba robić to z dużym wyczuciem i poczuciem smaku. W innym przypadku nasze wnętrze nie będzie eklektyczne a po prostu kiczowate i chaotyczne. Zdarza się też, że wszystkie elementy meblowej układanki pasują do siebie, a mimo to wnętrze jest nieciekawe i nudne. Tak jest, gdy urządzamy nasze wnętrze jak ze zdjęcia w katalogu. Nasze mieszkanie będzie ciekawe i oryginalne tylko wówczas, gdy nadamy mu indywidualny charakter. Możemy mieć tanie meble, ale jeżeli salon czy kuchnię zaaranżujemy tak, że będą odbiciem naszej osobowości czy stylu życia, to spodobają się każdemu. Kolejnym błędem, jaki zdarza nam się popełniać podczas urządzania mieszkania to nagromadzenie zbyt dużej liczby mebli na małej przestrzeni. Brak możliwości swobodnego poruszania się sprawia, ze wnętrze jest niefunkcjonalne i prezentuje się mało interesująco. Podobny efekt jest również, gdy meble mają zbyt duże rozmiary w stosunku do pokoju, w którym stoją. Złe wrażenie robią także zbyt ciemne meble. Zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest słabo nasłonecznione. Duże znaczenie ma także odpowiednie oświetlenie.

To od rozmieszczenia lamp w dużej mierze zależy to, czy pokój będzie prezentował się pięknie, czy stanie się nijaki. Tanie meble mogą robić wrażenie, gdy będzie padać na nie delikatne światło, a najpiękniejsza komoda ujdzie naszej uwadze, jeżeli światło będzie źle rozmieszczone. Pamiętajmy też o tym, jakie funkcje mają spełniać lampy w pokoju i rozmieśćmy je tak, żeby miały praktyczne zastosowanie. Nasze mieszkanie to miejsce, w którym powinniśmy się czuć najlepiej pod słońcem. Urządzając je nie kierujmy się więc modą, przyzwyczajeniami czy zdjęciami w katalogu, a własnymi upodobaniami i potrzebami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *