Kuchnia otwarta na salon

Marzeniem wielu jest połączenie salonu z kuchnią. Otwarta przestrzeń pozwala nam się swobodnie poruszać i sprawia, że mieszkanie jest lepiej nasłonecznione. Warto jednak wiedzieć, jak  urządzić takie pomieszczenie, by meble w części wypoczynkowej współgrały z kuchennymi. Choć takie rozwiązanie ma też swoje wady, bo czasem trudno o ciszę i spokój w salonie, gdy w kuchni właśnie trwają przygotowania do obiadu. Jeżeli jednak się na nie zdecydujemy, to postarajmy się, by to wnętrze „dwa w jednym”, było spójne stylistycznie. Pomocne w tym będą z pewnością tanie zestawy mebli, które tworząc jednolitą całość, porządkują wnętrze i nadają mu charakter.

Meble stojące w części pokojowej powinny pasować do tych, które wybierzemy do kuchni.

Lepiej jednak, żeby nie były identyczne, bo wówczas wnętrze stanie się nudne i monotonne. Jeżeli meble pokojowe mamy ciemne, to w kuchni niech będą jasne lub na odwrót. Tanie zestawy mebli pozwalają na ich bardzo różnorodną aranżację, dlatego urządzając salon połączony z kuchnią możemy wypróbować wiele ustawień i wybrać to, które najbardziej nam się spodoba. Nawet, jeżeli jesteśmy przekonani, że chcemy mieć kuchnię połączoną z salonem, to warto zadbać o to, by móc te pomieszczenia czasem od siebie oddzielić. Dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne albo chociaż parawan, który wyciszy hałas, a przy okazji ukryje bałagan. W nowoczesnej kuchni połączonej z salonem warto też wygospodarować miejsce na jadalnię albo chociaż kącik jadalny. Tanie zestawy mebli do kuchni możemy ustawić wzdłuż jednej ściany, w ten sposób zyskujemy miejsce, gdzie warto postawić stół z krzesłami.

Dobrym rozwiązaniem jest także wymarzona przez wielu wyspa, przy której można przyrządzać posiłki. Nawet jeżeli kuchnia połączona z salonem nie zawsze jest rozwiązaniem praktycznym, to uzyskana w ten sposób przestrzeń wynagradza nam wszelkie niedogodności. Dlatego ten sposób aranżacji polecany jest zwłaszcza do niewielkich mieszkań, choć szczęśliwi posiadacze dużych domów, też nie muszą z niej rezygnować. Wybierając tanie zestawy mebli możemy nasze wnętrza urządzić z polotem, a także praktycznie i oryginalnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *